Nasz gabinet

Gabinet specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów endodontycznych, szeroko pojętą estetyką i mikrochirurgią. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszego zespołu, stale podnoszonym kwalifikacjom, zastosowaniu najnowszych technologii i wykorzystaniu wysoce specjalistycznego sprzętu, jesteśmy w stanie zaoferować najwyższy poziom leczenia.

Jako pierwszy gabinet w Szczecinie otrzymaliśmy rekomendację PTE w zakresie endodoncji i chirurgii endodontycznej.

Piotr Więcławski – Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej, kilkanaście lat praktyki w zawodzie. Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) i Polskiego Stowarzyszenia Stomatologii Mikroskopowej (PSSM). Od 2005 roku praca z mikroskopem.

Pracownia Stomatologii Mikroskopowej Dentallica w Szczecinie specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej i mikrochirurgii. Ponadto zajmujemy się:

  • stomatologią zachowawczą,
  • chirurgią stomatologiczną,
  • implantologią,
  • periodontologią,
  • stomatologią estetyczną.
 

Stomatologia mikroskopowa i inne nowoczesne metody leczenia pozwalają nam w bezpieczny i komfortowy sposób zajmować się nawet skomplikowanymi przypadkami. Przywracamy naszym pacjentom dobre samopoczucie oraz atrakcyjny wygląd.

Nieustanny rozwój stomatologii spowodował, że wizyty u dentysty już od dawna nie powinny kojarzyć się z bólem i dyskomfortem. Coraz szerszy zakres procedur można wykonywać w sposób mało inwazyjny, a dzięki znieczuleniu nikt nie musi obawiać się przykrych doświadczeń. Zęby, które kiedyś skazane były na usunięcie, dziś mają szanse zostać odratowane, wyleczone lub odbudowane alternatywnymi metodami.

Dokładamy starań, aby Pracownia Stomatologii Mikroskopowej Dentallica w Szczecinie była miejscem w pełni przyjaznym dla pacjentów. Dlatego zadbaliśmy o odpowiednią aranżację strefy oczekiwania dla pacjentów. Gabinet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt, dla pełnego komfortu pacjenta i lekarza.

Jako jeden z nielicznych gabinetów w Szczecinie posiadamy mikroskop stomatologiczny, który pozwala na przeprowadzanie nawet bardzo skomplikowanych zabiegów i szczegółowej diagnostyki. W diagnostyce mikroskop umożliwia zlokalizowanie nieszczelności istniejących wypełnień, ognisk próchnicy początkowej, niedużych zmian chorobowych w obrębie błony śluzowej, mikropęknięć szkliwa itp. W stomatologii zachowawczej natomiast, dzięki mikroskopowi można idealnie wykańczać i dopasowywać wypełnienia. Największe zastosowanie sprzęt ten ma w endodoncji i mikrochirurgii, gdzie rozmiary i ulokowanie pola operacyjnego wymagają naprawdę wielokrotnego powiększenia i niezawodnego doświetlenia. Podczas działań chirurgicznych pod mikroskopem można używać mniejszych narzędzi i cieńszych szwów, dla krótszego czasu gojenia i zmniejszenia dyskomfortu pacjenta.